Facebook Twitter Linked GPlus

ktosiek okladka feniks 400Podczas Targów Wydawców Katolickich w Zamku Królewskim w Warszawie odbywają się spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wyświetlane są filmy. Corocznie towarzyszy im uroczysta gala rozdania nagród FENIKS 2019. W tegorocznej edycji uznanie Kapituły zyskał „Ktosiek” Beaty Piliszek-Słowińskiej w kategorii książek dla dzieci z Wydawnictwa AdTempus.

Jury podsumowało: „Książka idealna do wspólnej, rodzinnej lektury – wspaniała opowieść o świecie dorosłych widzianym oczami dziecka. Dzięki tej opowieści dziecięcy czytelnik poznaje wiele uniwersalnych prawd dotyczących świata, który nas otacza, pomaga rozróżnić, co w życiu jest naprawdę ważne, a co nie ma większego znaczenia. Jednocześnie dorosły czytelnik może dzięki jej lekturze zrozumieć, jak ważna jest pełna zaangażowania wzajemna relacja rodzica czy opiekuna i małego dziecka. „Ktosiek” w subtelny i mądry sposób podpowiada, jaki model wychowania pozwala kształtować człowieka gotowego odważnie wkroczyć w dorosłe, pełne różnorodnych wyzwań życie.” (Źródło: swk.pl)

Książka jest opowieścią o małym, trochę smutnym chłopcu, który wraca z dalekiej podróży i zamieszkuje z mamą i dziadkiem w starym domu z dużym ogrodem. Początkowo czuje się samotny, ale z biegiem czasu wszystko się zmienia. Zaskakujące przygody, nieprzyjemne doświadczenia, drobne radości są komentowane przez rezolutnego Ktośka. Do jakich wniosków doprowadzają go refleksje na temat ludzi i świata? „Powieść we wzruszający, poetycki sposób opowiada o dziecięcym odkrywaniu tajników życia, o budowaniu więzi, o snuciu marzeń i poszukiwaniu szczęścia. To jedna z najmądrzejszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałem. „Ktosiek” to książka piękna i poruszająca. To powieść o tym, że stajemy się kimś ważnym w naszych własnych oczach i czujemy się bezpieczni wtedy, gdy już wiemy, że blisko nas są ci, którzy nas kochają i na których możemy liczyć w każdej sytuacji.” – podsumował w recenzji ksiądz Marek Dziewiecki.

– Chciałam napisać książkę dla dzieci, która zaciekawi także dorosłych – powiedziała autorka. Beata Piliszek-Słowińska wydała wcześniej książki: „Przeszłość kończy się dzisiaj” i „Łączą nas różnice”.

Książka dostępna jest w sklepie internetowym Wydawnictwa AdTempus: adtempus.pl oraz w wielu księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Polecane publikacje

 

baner 120 ktosiek okladka feniksbaner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok