Facebook Twitter Linked GPlus

Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest odtworzenie rysów twarzy utraconych w wyniku procesu starzenia. Lifting wolumetryczny na bazie kwasu hialuronowego pozwala zregenerować utraconą tkankę podskórną i przywrócić młodzieńczy owal twarzy.

Wraz z upływem lat owal twarzy ulega dużym zmianom. Dzieje się tak na skutek utraty przez skórę jędrności i elastyczności. Zmiany w obrębie tkanki tłuszczowej zaczynają się najczęściej w okolicach skroni, a następnie kości łuku jarzmowo-policzkowego. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej, zwłaszcza liftingowi wolumetrycznemu, możliwe jest odtworzenie indywidualnych i naturalnych linii twarzy poprzez zregenerowanie podkładu podskórnego i utraconej tkanki podskórnej przy jednoczesnym jej nawilżeniu i zaopatrzeniu w witaminy i minerały. Przy wykonywaniu liftingu wolumetrycznego jako wypełniacza używa się kwasu hialuronowego.

– Każda twarz starzeje się inaczej, ale ma swój algorytmem. Poznanie takiego algorytmu pozwala odtworzyć utraconą objętość, po to, by przywrócić młodzieńcze rysy, nie tworząc przy tym jakichś nowych tworów na twarzy, których nigdy nie było. Żeby twarz wyglądała młodziej, wystarczy bowiem odtworzyć objętość utraconą, np. w okolicy jarzmowo-policzkowej i okolicy skroniowej – mówi dr Robert Chmielewski, lekarz medycyny estetycznej, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Na zmianę wyglądu twarzy mają wpływ nie tylko zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, lecz także stomatologia. Prawidłowy zgryz i odpowiedni stan uzębienia także decyduje o kształcie twarzy. Ogromne znaczenie ma również codzienna pielęgnacja domowa oraz odpowiednia pielęgnacja przed i po zabiegach w gabinecie dermatologa estetycznego. Stosowane w domu kosmetyki podtrzymują i przedłużają efekty zabiegu wykonanego przez lekarza. Zdaniem większości ekspertów nie muszą to być kosmetyki z najwyższej półki cenowej, znacznie lepiej sprawdzają się dermokosmetyki sprzedawane w aptekach lub gabinetach kosmetycznych.

– Najlepsze są kosmetyki medyczne, czyli te dobrane w gabinecie stosownie do typu twarzy i cery. Czasami wystarczą 2-3 dobre produkty współdziałające ze sobą, żeby bardzo dobrze pielęgnować twarz. Często jednak zdarza się, że którzy pacjenci przychodzą, mają w domowej szafeczce z kosmetykami rzeczywiście dobre kosmetyki, które choć pojedynczo są odpowiednie, to we współdziałaniu ze sobą, niestety, często nie są dobre. I tu zaczyna się właśnie rola kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej, żeby uporządkować nam również pielęgnację domową – mówi dr Robert Chmielewski.

Starzenie skóry przyspiesza także brak aktywności fizycznej i niehigieniczny tryb życia. Ćwiczenia pobudzają krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest bardziej dotleniona i odżywiona, szybciej otrzymuje bowiem niezbędne składniki mineralne i tlen. W trosce o młodą skórę warto więc poświęcić przynajmniej kilka godzin w tygodniu na ćwiczenia na siłowni, zajęcia fitness lub bieganie.

Kondycji skóry szkodzi także palenie i przebywanie w zadymionych pomieszczeniach. Dym papierosowy pozbawia skórę cennych składników odżywczych i tlenu, przyczynia się także do zwiększenia ilości wolnych rodników w organizmie, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry. Walcząc z upływającym czasem, warto także zasięgnąć porady dietetyka, który nie tylko ułoży odpowiedni jadłospis, lecz także pomoże uporządkować styl odżywiania się.

– Często nie mamy czasu na normalne śniadanie, nie mamy czasu na normalny obiad, tylko później, już pod koniec dnia, kiedy wracamy do domu, uzupełniamy ten niedobór. A to jest najgorsze, co może zrobić, bo wtedy organizm odkłada cały nadmiar energetyczny w postaci fałd tłuszczowych na bokach. Kolejnym aspektem pielęgnacji jest również odpowiednie picie wody. Nie mówię tu o wszelkich napojach, tylko o zwykłej woda. Nasz organizm w większości składa się z wody, dlatego jej wymiana jest dla nas bardzo ważna, to jest tak jakby detoks, to wypłukiwanie tych wszystkich toksyn, które zbierają się w naszym organizmie w ciągu dnia – mówi dr Robert Chmielewski.

W codziennej diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy A, C i E, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz minerały, m.in. cynk, selen, krzem, i miedź. Zdrowy tryb życia opóźni powstawanie zmarszczek i utratę jędrności skóry, a tym samym odsunie w czasie konieczność ingerencji dermatologa estetycznego. Gdy jednak przyjdzie czas na zabiegi medycyny estetycznej, warto pamiętać o tym, że ich celem jest przede wszystkim wydobycie najpiękniejszych cech danej twarzy i podkreślenie jej indywidualności. Dlatego nie należy zbyt mocno zmieniać rysów twarzy, a jedynie doprowadzić do tego, by twarz wyglądała ładnie, świeżo i młodo, a proces starzenia przebiegał wolno i estetycznie.

lifestyle.newseria.pl

Polecane publikacje

 

baner 120 ktosiek okladka feniksbaner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok