Facebook Twitter Linked GPlus

 

Facebook Twitter Linked GPlus

Jesień to nie tylko drzewa i krzewy pięknie przyozdobione kolorowymi liśćmi czy zbiory żołędzi i kasztanów to również czas jesiennych odlotów ptaków do ciepłych krajów. To także czas pomocy tym ptakom, które chore lub ranne pozostaną przez zimę pod ludzką opieką. Klub Gaja prosi o pomoc w budowaniu woliery dla rannych i chorych bączków, które tą zimę muszą spędzić u nas. Zbiórka funduszy trwa do końca października.

baczek1Migracje ptaków zaczynają się już pod koniec sierpnia. Są i takie gatunki, które przylatują do nas - zazwyczaj z miejsc chłodniejszych - lub nie migrują, pozostając w Polsce na zimę. Możemy im pomóc niewielkim nakładem pracy i kosztów. Wystarczy udostępnić ptakom karmnik (nawet najbardziej prowizoryczny) i rozpocząć dokarmianie. Należy jednak pamiętać, że dokarmianie ptaków musi odbywać się regularnie przez całą zimę, bowiem zapamiętują one miejsca gdzie znajduje się pokarm, czasem przylatując do nich ostatkiem sił. Tak samo ważnym jest, aby ptaki otrzymywały odpowiedni dla nich pokarm. Rady można zasięgnąć w sklepach zoologicznych, u lekarzy weterynarii oraz na stronach internetowych.

Tym z ptaków, które nie mogą w tym roku odlecieć ze względu na stan zdrowia, również można pomóc. Dla rannych bączków, które potrzebują leczenia i nie odlecą do Afryki na zimę Pogotowie Leśne w Mikołowie, buduje specjalistyczną wolierę. Klub Gaja wspierając tą inicjatywę zorganizował zbiórkę publiczną.

Zbiórka na siepomaga.pl trwa tylko do 31. października 2014 roku, a do ukończenia budowy woliery potrzeba jeszcze 1069,00 zł.

Każdy może pomóc wpłacając darowiznę na portalu siepomaga.pl lub bezpośrednio na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 w tytule wpłaty wpisując „woliera").

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję. Jednocześnie zachęcając do jej wsparcia tych, którym los tych niezwykłych ptaków nie jest obojętny. Pomóżmy przetrwać zimę bączkom.

 

Polecane publikacje

baner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok