Staraniowy.pl logoRóżni nas wiele – wiek, zainteresowania, poglądy, ale łączy jedno – chcemy zostać rodzicami. Bez względu na to, jakie starania będziemy musieli podjąć. Tak wspierać osoby borykające się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa, chce portal Staraniowy.pl, który zadebiutował w sieci 6 grudnia.
Obecnie w Polsce z poczęciem dziecka ma problem już co czwarta para. Niepłodność dotyczy wielu Polaków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2015 r. pomocy specjalistów w staraniach o powiększenie rodziny będzie potrzebowała co trzecia para na świecie. W obliczu takich danych - trudno pozostawać obojętnym.

W odpowiedzi na wzrastający problem niepłodności i przedłużanie się okresu starania o dziecko w przypadku coraz większej liczby par, 6 grudnia 2013 r. w sieci zadebiutował portal Staraniowy.pl (www.staraniowy.pl). Pojawienie się portalu właśnie tego dnia, to - jak twierdzą jego twórcy - wyjątkowy, mikołajkowy prezent dla ludzi starających się o dziecko. Staraniowy.pl to pierwszy w Polsce, w pełni ekspercki, serwis skierowany do wszystkich, którzy planują zostać rodzicami, a w szczególności do tych, którzy borykają się z przeszkodami na drodze do rodzicielstwa. - W obliczu problemu ludzie najczęściej pozostają sami, my chcemy pomagać, radzić i służyć informacją – mówi Monika Biedroń, redaktor naczelna portalu Staraniowy.pl. – Chcemy wspierać przyszłych rodziców na każdym etapie starań o dziecko, ponieważ wierzymy, że nadzieję zawsze warto mieć - nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach - dodaje.

Bdziemy rodzicamiStaraniowy.pl – stworzony, by pomagać
Profesjonalną wiedzę i wsparcie znajdą na portalu Staraniowy.pl osoby zastanawiające się nad powiększeniem rodziny oraz walczące z niepłodnością, rozważające zapłodnienie in-vitro, zmagające się z bezpłodnością i zastanawiające się nad adopcją. Na pytania użytkowników czekają eksperci, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Użytkownicy znajdą tu również bogaty zbiór artykułów tworzonych przez ekspertów - ginekologów, psychologów, pracowników klinik leczenia niepłodności czy ośrodków adopcyjnych.

Trudno jednak zaprzeczyć, że największe wsparcie zaoferować nam mogą osoby, które zmagają się z podobnymi troskami lub przeciwnie – skutecznie się z nimi uporały. Poprzez narzędzia, takie jak fora, blogi czy historie użytkowniczek, twórcy portalu zachęcają do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. - Świadomość, że nie jesteśmy z tym sami, że z podobnymi problemami zmaga się tysiące par w Polsce oraz tego, że starania tak wielu z nich zakończyły się sukcesem, pozwala uwierzyć w sens podejmowanych wciąż na nowo prób – mówi Monika Biedroń.

Portal wyposażony został w szereg innowacyjnych narzędzi i funkcjonalności, m.in. bazę klinik i lekarzy, kalkulatory dni płodnych, płci dziecka. Obecnie twórcy portalu pracują również nad pierwszymi w Polsce kalkulatorami IUI oraz IVF.

Dodatkowym atutem portalu Staraniowy.pl jest to, że powstał on i działa pod skrzydłami Międzynarodowej Fundacji na rzecz Rozwoju Nauki i Promocji Zdrowia. Fundacja od lat wspiera podobne inicjatywy - Portal Ciążowy.pl (www.ciazowy.pl) oraz UrlopOjcowksi.info (www.urlopojcowski.info). Więcej informacji o projekcie na: http://staraniowy.pl

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:
www.facebook.com/pages/Staraniowypl/413814142053703

Polecane publikacje

 

baner 120 ktosiek okladka feniksbaner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok