Facebook Twitter Linked GPlus

Trzecia część bestsellerowej serii „ Pięćdziesięciu Odcieni” wydana w styczniu 2013 roku. Tom kończący historię miłości zwykłej dziewczyny Anastasii i milionera Christiana Greya. Wreszcie udało się rozpocząć tej parze życie pod wspólnym dachem, które okazuje się dosyć trudnym dla obojga wyzwaniem. Ich dwa światy muszą wspólnie stawić czoła codzienności, a różnice zdań doprowadzają do konfliktów i kłótni. Christian chce kontrolować Anastasie na każdym kroku, co uważa za jeden ze sposobów chronienia jej, a ona wciąż pragnie zaznaczyć że jest dorosłą samodzielną kobietą. Niełatwe życie Grey’ów nie osłabia jednak ich miłości.
    

W czasie jednak wszystko zaczyna się układać, ale los niestety szykuje kolejne niespodzianki, które są wielkim zaskoczeniem dla obojga kochanków. Ten kluczowy moment sprawia że bohaterka, Ana przechodzi przemianę i postanawia sama decydować o swoim losie. Tragedia, która ma za niedługi czas miejsce sprawia, że mroczna dusza Greya odmienia się.
    

Osobiście uważam, ze pierwsze dwie książki serii „Pięćdziesięciu odcieni” były dużo lepsze. Spodziewałam się dużo lepszego i mocniejszego zakończenia. Niestety musze  przyznać, że trochę się rozczarowałam. Początek książki był dosyć nudnawy a końcowa lawina wydarzeń po prostu przytłaczająca i wymagająca dużego skupienia na tym co się dzieje. Jednakże bardzo podobała mi się przemiana bohaterów, a zwłaszcza samego Christiana.
  

Autorka planuje podobno napisać całą serię od nowa, ale widzianą oczami Christiana Greya. Koniec trzeciego tomu świadczy o tym, że prace raczej już zostały rozpoczęte ponieważ  zawiera on już splot wydarzeń widzianych oczami bohatera. Może być to dużym wyzwaniem, ponieważ osobowość „szarego” jest na tyle skomplikowana, że może być trudno się z nią zmierzyć.
    

Podsumowując. Cała seria książek bardzo mi się podobała, chociaż żałuję że ostatnia do końca nie spełniła moich oczekiwań. Serdecznie polecam.

Polecane publikacje

 

baner 120 ktosiek okladka feniksbaner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok